TEKNOSAB’dan Deprem Bölgesine İş Makinesi Desteği

Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi (TEKNOSAB) arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına destek olmak üzere deprem bölgesine 10 iş makinesi gönderdi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ili etkileyen depremler sonrası yardım seferberliği başlatan TEKNOSAB, yüklenici firmaların destekleri ile deprem bölgesine 10 iş makinesi gönderdi. TEKNOSAB Genel Müdürü İlker Er, Bursa iş dünyasının büyük bir dayanışma örneği sergileyerek, tüm imkânlarıyla depremden etkilenen vatandaşların yanında olduğunu söyledi. Er, “TEKNOSAB ailesi olarak bizler de yüklenici firmalarımızla birlikte deprem felaketinin yaralarını sarmak için elimizden gelen desteği vermeye devam ediyoruz. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Burkay’ın talimatıyla bugün itibariyle 7 adet 25 tonluk ekskavatörü bölgeye gönderdik. Bu araçlar önce Adana’ya daha sonra da ihtiyaç duyulan bölgelere sevk edilecek.” dedi. 

“Desteğimiz Sürecek”

Takip eden günlerde bölgeye iş makineleri göndermeye devam edeceklerini ifade eden Er, “Yarın da 3 ekskavatör daha yola çıkacak şekilde planlamamızı yaptık. Arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına destek olmak amacıyla iş makineleri ile birlikte görevli operatörlerimizi de bölgeye sevk ediyoruz.” diye konuştu. Afet bölgelerindeki ihtiyaçları da yakından takip ettiklerini belirten İlker Er, şöyle devam etti: “Üyelerimizle birlikte gıda ve erzak ihtiyaçlarının karşılanması noktasında da kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Tüm üyelerimize destekleri için teşekkür ediyorum. Bu felaketin yaralarını hep birlikte dayanışma içinde saracağız. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum.”