Başkanın Mesajı

Değerli dostlarım   

Tarih boyunca ticaretin ve sanayinin kalbinin attığı bir merkez olan Bursa, dinamik girişimci ruhu, üretim yeteneği, nitelikli insan kaynağı ve dış ticaret potansiyeli ile ülke ekonomimizin hedeflerinde sürükleyici bir güç olmayı başarmıştır.

Küresel ölçekte yüksek teknoloji odaklı yeni bir sanayi devrimi yaşanırken, bizler de Bursa’mızı yeni rekabet koşullarına hazırlamak ve kentimizi dünyanın en önemli üretim ve ticaret merkezi haline getirmeyi hedefledik.

İşte bu vizyonla kentin ortak aklını harekete geçirerek 4 yıl gibi kısa bir sürede kuruluş prosedürlerini tamamladığımız ve altyapısı hazır hale gelen TEKNOSAB’da fabrika inşaatlarımız hızla yükselmeye devam ediyor.

Endüstrilerimiz arasındaki bilgi ve teknoloji senkronizasyonu, verimlilik esaslı kümelenme grupları, güvenli ve sürdürülebilir üretim modeli, yenilenebilir enerji kaynakları, lojistik merkezi ve alternatifli ulaşım bağlantılarıyla kurguladığımız TEKNOSAB, sadece Bursa’mızın değil, ülke sanayimizin yapısal dönüşümünde ve yeşil mutabakata uyum çerçevesinde kurguladığımız en güçlü projedir.

Yerli, yenilikçi ve yeşil üretim odağında faaliyete geçen fabrikalarımızla TEKNOSAB, yalın ve katma değerli üretim sayesinde dış ticaret hedeflerimize de kısa süre içerisinde yüksek düzeyde katkı sağlayacak niteliktedir.  

Kentimize, bölgemize ve ülkemize yeni bir vizyon katan TEKNOSAB’ı hayata geçirmenin gururunu hep birlikte yaşıyor, yeni yatırımlarla çok daha güçlü bir geleceğe hep birlikte ilerleyeceğimize yürekten inanıyorum.

Saygılarımla,

 
İbrahim BURKAY
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı