Başkanın Mesajı

Değerli dostlarım

Türkiye’yi organize sanayi bölgesi ile tanıştıran Bursa, geride bıraktığımız 50 yıllık süreçte gerçek bir başarı hikayesi yazmayı başarmıştır.

Üretimden istihdama, sanayiden ihracata Türkiye ekonomisindeki parametreleri sürekli yukarı taşıyan Bursa, bugün 21 sanayi bölgesi ve 1 serbest bölge ile ülkemizin stratejik hedeflerinin de merkezi konumundadır.

Ürettiği mal ve hizmetleri 200’ü aşkın ülkeye ve serbest bölgeye ihraç eden Bursa, lider kent olma vizyonuyla Türkiye’mizin yeni sanayi devrimine
geçişinde de öncü bir rol üstlenmiştir.

Küresel gelişmiş ekonomilerde 4. Sanayi Devrimi’nin temellerinin atıldığı bir dönemde hayata geçirdiğimiz Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi

TEKNOSAB, siber tasarım, bilgi ve inovasyona dayalı üretim yapısıyla ülkemizin sanayi dönüşümüne de model oluşturacak.

Hedef sektörlerdeki kümelenme grupları, mükemmeliyet ve Ar-Ge merkezleri, organize ticaret merkezi, BTSO

Teknoloji Üniversitesi, otoyol, demiryolu ve liman projeleri bağlantıları ile TEKNOSAB, yerli ve yabancı yatırımcılar için şimdiden cazibe merkezi haline geldi.

TEKNOSAB, rüzgar türbinleri ve güneş panelleri başta olmak üzere pek çok sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynağı kullanarak, kendi enerji ihtiyacının önemli bir bölümünü de karşılamış olacak.

Toplamda 25 milyar dolarlık bir yatırım öngörüsüyle ülkemize kazandırdığımız TEKNOSAB, Bursa iş dünyası olarak 2023 yılı için belirlediğimiz 75 milyar dolarlık ihracat hedefinin yarısını da tek başına karşılayacak.

BTSO’nun liderliğinde hayata geçen TEKNOSAB, ortak aklın gücüyle Türkiye’nin hayallerini gerçekleştirmeye devam edecek. 
 
İbrahim BURKAY
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı